webbaner-léto-dárky-zdarma-2016-160x600 PL

Zamówienia przez telefon
(weekendy tylko on-line)

PN-PT 8:00 - 16:00

75 610 66 31
75 610 66 32

WEEKENDY (alarmowy)518 340 415

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Narciarstwo zjazdowe

Sprzęt narciarski marek Rossignol, Atomic, Völkl, Head, Salomon i innych

Prawdziwy narciarz powinien inwestować w swój sprzęt narciarski. Posiadanie własnego sprzętu jest bardziej ekonomiczne niż jego wypożyczanie, a przede wszystkim prawidłowo dobrany sprzęt narciarski pomoże zrobić szybsze postępy w narciarstwie. Właściwy dobór sprzętu jest również możliwy dzięki testom nart - polecamy odwiedzić nasze Centrum testowe w Harrachovie.


Kompletny zestaw sprzętu zjazdowego składa się z nart zjazdowych, butów zjazdowych, wiązań zjazdowych i kijków narciarskich. Aby ułatwić narciarzom zakup odpowiedniego zestawu większość komercyjnych nart zjazdowych jest sprzedawanych w komplecie z wiązaniami. Narciarstwo zjazdowe się w ostatnich latach zmieniło, a dzięki nartom carvingowym jest również dużo łatwiejsze. Nowością jest nie tylko taliowanie nart, które jest już standardem, ale przede wszystkim rocker, który po raz kolejny przynosi duże ułatwienie i sprawia, że narciarstwo staje się popularne wśród szerszej rzeszy. Jeśli długo nie inwestowaliście w swój sprzęt teraz jest właściwy czas.

Wybór butów zjazdowych często odkładamy na drugą kolejność po nartach. Jednakże to własnie w buty powinniśmy inwestować więcej zarówno pod względem czsowym jak i fnansowym, aby dokonać właściwego wyboru. Dobrze dopasowane i wygodne buty są podstawą dla świetnej zabawy na stoku. Buty narciarskie są zawsze numerowane w systemie Mondo Point czyli podawana jest w cm długość wkładki wewnątrz buta. Jak wybrać odpowiedni rozmiar butów narciarskich dowiedzą się Państwo w tym artykule. Kolejną cechą buta, którą trzeba dobrać odpowiednio jest twardość butów czyli Flex index. Spore znaczenie ma również szerokość stopy, którą w naszym e-sklepie można wybrać dokładnie w milimetrach.

Za niewielką opłatą zamontujemy wiązania i ustawimy dokładnie według wagi.

Wybór kijków jest prosty pod względem długości i jest nie do przecenienia jeśli chodzi o uprzyjemnienie jazdy na nartach. Dla średnio zaawansowanych narciarzy są pomocą  głównie na równinach i mniej stromych wzgórzach, aby się odpychać i szybciej przemieszczać. Zaawansowanym narciarzom mogą pomóc w pecyzyjnym cięciu łuku. Mamy w ofercie szeroką ofertę kijków od niedrogich po bardzo drogie modele, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów i są bardzo lekkie. Do każdego zakupu narty w naszym sklepie dostaną Państwo kije zjazdowe gratis.

Ciężko w kotlinie czeskiej znaleźć sklep, gdzie będzie dostępna z każdego modelu, długości, koloru, typu wiązania czy marki co najmniej jedna para. Gdyby tak miało być, w sklepie musiałoby być conajmniej 13 000 par, co jest raczej niemożliwe. W większości sklepów są dostępne częściowe kolekcje dwóch lub trzech marek. Sprzedawcy w sklepach stacjonarnych są wyszkoleni do sprzedaży marek, które mają w ofercie w związku z tym, ciężko oczekiwać całkowicie bezstronnej porady.

Zakup nart w sklepie internetowym www.topnarty.pl gdzie z małymi wyjątkami są w ofercie wszystkie marki produkujące buty narciarskie lub wiązania wyklucza zupełnie to ryzyko. Narty to na tyle specyficzny towar, że opłaca się poradzić zawodowych narciarzy.

Pokrewne artykuły

Doradztwo - narciarstwo zjazdowe

Doradztwo - narty zjazdowe

Doradztwo - buty zjazdowe

Doradztwo - kije zjazdowe

Oferta tygodnia

Cena detaliczna:2999 zł
Kwota rabatu: 60 % (1800 zł)
Nasza cena:1199 zł

Najczęściej sprzedawane