Narty Maxx to najnowocześniejsze juniorskie narty na rynku dzięki opatentowanej technologii U-Flex od firmy Elan. Dzięki tej technologii młodzi narciarze już od pierwszych łuków czują radość z carvingu.
W ostatnich latach wyzwaniem było osiągnięcie odpowiedniej elastyczności w nartach juniorskich. Rozwiązaniem okazała się technologia U-Flex, która niemal natychmiast zdobyła sporo nagród. Ta rewolucyjna technologia zwiększa elastyczność nart o 25%.
Technologia U-Flex bardzo dobrze się sprawdza w połączeniu ze specjalnie zaprojektowanymi butami dziecięcymi wykonanymi z bardziej miękkiego i elastycznego plastiku. Ułatwia to uczenie się i przyspiesza zmianę krawędzi.
Narta łączy w sobie następujące technologie: U-Flex dla większej elastyczności i lepszych osiągów na śniegu, profil Early Rise Rocker dla łatwych łuków bez wysiłku i lekki rdzeń Synflex.
| Dla kogo: | Juniorskie |
| Typ nart: | All Mountain/All Round |
| Typ narciarzy: | Początkujący, Rekreacyjny |
| Typ trasy narciarskiej: | Przygotowane i puch |
| Kolor: | Czarny, Niebieski, Zielony |
| Rodzaj rdzenia: | Rdzeń kompozytowy |
| Szerokość nart pod wiązaniem: | 64 - 75 mm |
| Promień: | Juniorski/dziecięcy (do 10m), Krótki (10-14m) |
| Łącznie z wiązaniem: | Tak |
| Wiązanie do - kg: | 45 kg, 70 kg |
Konstrukcja Full Power Cap jest lekka, ułatwia skręt i zwiększa tolerancję.
Lekki syntetyczny rdzeń, zapewnia optymalne rozłożenie sztywności. Technologia Synflex od firmy Elan: to różne stopnie gęstości wzdłuż narty, gwarantujące wspaniałą skuteczność.
Seria nart Elan Junior ponownie przywróci dziecko do narciarstwa. Dzięki ekskluzywnej technologii U-Flex narty są o 25% elastyczniejsze niż sdandardowe narty w tej kategorii, dzięki czemu wyraźnie ułatwią dzieciom pierwsze ruchy na nartach. Lekki rdzeń Synflex i konstrukcja Full Power Cap z profilem Early Rise Rocker umożliwiają dzieciom wykonywać płynne łuki i radowa się z zabawy na śniegu.
Lekki Rocker na obu końcach narty powoduje skrócenie efektywnej długości krawędzi narty, która umożliwia wykonywanie skrętów z wykorzystaniem mniejszej siły.
Wyściółka z laminatu, znajdująca się pod rdzeniem narty lub nad nim, optymalizuje jej elastyczność i zwiększa sztywność środka.
System QuickShift to w pełni zintegrowany system wiązań z elastyczną konstrukcją free-flex plate-in-plate. System ten wykorzystuje lekkie materiały z cienkim profilem i miękką podkładką, tak, że jest kompatybilny z systemem U-Flex i ułatwia łuki.