Dostępne zestawy: K14 ATTACK GW / K13 ATTACK LYT GW DEMO / K17 ATTACK GW
PARAGON 107 to szerokie narty all-mountain / freeride o szerokości 107 mm pod butem, zaprojektowane dla zaawansowanych narciarzy, którzy szukają maksymalnej pewności poza przygotowanymi trasami, ale jednocześnie chcą zachować możliwość komfortowego powrotu na stok. Najlepiej sprawdzają się w proporcji około 40% trasa / 60% teren poza trasą.
Dzięki połączeniu szerokiej platformy, dłuższego promienia skrętu oraz konstrukcji Semi-Cap Sandwich Sidewall narty oferują wysoką stabilność przy większych prędkościach, bardzo dobrą wyporność w puchu oraz pewne prowadzenie w rozjeżdżonym śniegu.
Szerokość 107 mm pod butem
Typowa szerokość freeride. W porównaniu do węższych nart zapewnia zdecydowanie lepszą wyporność i stabilność poza trasą, kosztem wolniejszego przejścia z krawędzi na krawędź na twardym śniegu.
Promień skrętu 19,2 m
Dłuższy promień oznacza większą stabilność przy dużej prędkości i lepsze zachowanie w otwartym terenie. Narty preferują dłuższe skręty i nie są nastawione na krótkie, dynamiczne łuki carvingowe.
Konstrukcja: Semi-Cap Sandwich Sidewall
Łączy precyzję konstrukcji sidewall z trwałością cap. Zapewnia dobry transfer energii na krawędź, stabilność i wyższą odporność na uszkodzenia.
Hook Free dziob i piętka
Specjalne wyprofilowanie zmniejsza „zaczepianie” w miękkim śniegu i poprawia płynność jazdy w terenie.
K14 ATTACK GW – uniwersalna wydajność i kontrola
Sportowe wiązanie dla większości zaawansowanych narciarzy, oferujące dobry balans między osiągami, bezpieczeństwem i wagą.
Główne zalety:
K13 ATTACK LYT GW DEMO – maksymalna regulacja
Wiązanie demo z dużym zakresem regulacji długości skorupy buta.
Główne zalety:
K17 ATTACK GW – maksymalna wydajność i sztywność
Najbardziej sportowa opcja dla agresywnej jazdy i większych obciążeń.
Główne zalety:
| Dla kogo: | Męskie/Unisex |
| Typ nart: | All Mountain/All Round, Freeride |
| Typ narciarzy: | Sportowe |
| Typ trasy narciarskiej: | Przygotowane i puch, Puch |
| Kolor: | Czarny, Zielony |
| Rodzaj rdzenia: | Drewniany rdzeń |
| Szerokość nart pod wiązaniem: | 100 - 135mm |
| Promień: | Długi (ponad 17m), Średni (14-17 m) |
| Łącznie z wiązaniem: | Nie, Tak |
| Wiązanie do - kg: | 130 kg, 140 kg, 170 kg |
Kluczowa opatentowana technologia Kästle jest wyjątkowa w świecie produkcji nart. Dzięki usunięciu niepotrzebnych warstw materiału w czubku, waga nart została zmniejszona, co ma kilka zalet: redukcja wibracji nawet o 30%, narty zyskują stabilność, krawędzie mają lepszą przyczepność i ogólnie są dokładniejsze dzięki niższej wadze.