CZ SK PL
Skipasy gratis
Zyskajcie darmowe skipasy przy swoim zamówieniu powyżej 350 zł Więcej
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od 6 000 zł Więcej
Prezenty
Mamy prezenty i dla Ciebie Więcej

NARTY DLA ZAWODNIKÓW , FREESKING, TELEMARKI, SKIALPY, KRÓTKIE NARTY

lyze-poradenstvi-01

1. Specjalne narty profesjonalne

Przeznaczone tylko i wyłącznie dla zawodników. Jeżeli jesteś tak naiwny i myślisz , że takie narty o wysokiej jakości kupisz w sklepie ( nawet jeżeli chodzi o droższy model ), na których B.Miller wygrał ostatní gigant, to się bardzo mylisz. Prawdą jednak jest , że narty na których jeżdżą najlepsi zawodnicy, mają wpływ na ich rosnącą sprzedaż. Narty te mają podobną szatę graficzną, ale niestety ich konstrukcja i skład materiału jest zupełnie inny. W takim przypadku chodzi o klasyczny sandwich z większym udziałem drzewa. Bardzo często narty bywają dostosowane do indywidualnych życzeń i wymogów zawodnika. Dla zwykłego , nawet dobrego narciarza , takie narty są zbyt twarde i szybkie. Ale jeżeli naprawdę czujesz i chcesz spróbować jazdy na takich nartach to może je zakupić u firm HEAD (WORLDCUP i.GS to rosami co WORLDCUP i.SL) i DYNASTAR. Inne marki nart dla zawodników można zamówić osiem miesięcy przed rozpoczęciem sezonu na naszych stronach inernetowych w e-shopie: www.top-narty.pl

Sugerowana cena nart: 15.000,- do 35.000,- CZK
Sugerowana długość narty: W zależnosći od dyscypliny
Nasza oferta: Specjalne narty dla zawodników »

2. Freeskiing

Do świata sportu zostały wprowadzone dwa nowe terminy: freestyle i freeride.

Freestyle : jeżeli chodzi o narciarstwo to do tej grupy należą narty do uprawiania narciarstwa dowolnego, czyli skoków, tricków na różnego rodzaju skoczniach, jazdy w snowparkach, jazdy po muldach i różnych innych nietypowych zastosowań. Ich charakterystyczną cechą jest tak zwany twin tip czyli wywinięcie w górę obu końców ułatwiające jazdę do tyłu. Grupa docelowa to niewątpliwie narciarze eksperci i zawodowcy freestyle.

Freeride : do tej grupy należą narty do jazdy po dziewiczym puchu w najbardziej niedostępnych wysokogórskich rejonach. Charakteryzuje je potężna budowa i ogromne wymiary . Typową cechą tych nart jest przesunięcie środka ciężkości do tyłu, uniesienie pięty w kształcie literki „V“ ( daje efekt tryskania śniegu). Promień skrętu tych nart bywa większy ( ponad 20m). Taka budowa ułatwia nartom unoszenie się po delikatnym, lekkim puchu. U super freeridowych nart szerokość pod wiązaniem wynosi nawet 100 mm, dlatego też producenci nart stosują w nich metodę „tulejek“ , po to by narty były lżejsze. Absolutnie nie należy ich stosować do jazdy po przygotowanych trasach. Najbardziej popularne narty w tej grupie to Zag, Rossinol i Völkl. Grupa docelowa: tylko najlepsi i najodważniejsi narciarze eksperci oraz zawodowcy freeride.

Więc jeżeli znudziła Cię jazda po przygotowanych nartostradach , chcesz spróbować czegoś nowego i szalonego , spróbować „latać“ na nartach w powietrzu robiąc akrobatyczne sztuczki , to freestyle jest to czego potrzebujesz! Podczas zabawy freestylowej nie będziesz jeździć tylko do przodu , dlatego potrzebujesz nowe specjlane narty z twin-tipem – wygięty do góry dziób i pięta – to umożliwa również jazdę tyłem – na switch. Ze względu na jazdę po railach , narty te posiadają wzmocnione ślizgi w środkowej części nart (pod wiązaniem).

Jeżeli więc zdecydowałeś się wypróbować nowy styl jazdy narciarskiej , niezapomnij o odpowiednim do tych nart wiązaniu...

Cena zestawu: 10.000,- do 20.000,- CZK
Zalecana długość nart: Indywidualna, w zależności od preferencji narciarza
Nasza oferta: Narty Freeride »
Narta Freestyle »

3. Telemarki

Narty Telemark zdobywają coraz większą popularność wśród miłośników narciarstwa. Jeżeli chcesz doznać nowych wrażeń , poprostu „odepnij piętę“. Nie mamy na myśli oczywiście „odpięcia pięty“ z wiązania , ale kupienie odpowiedniego sprzętu telemarkowego. I w tym przypadku wybór i dobór odpiwedniego sprzętu nie jest łatwą sprawą. Jeżeli jesteś początkującym narciarzem w tej dziedzinie radzimy kupić narty o mniejszym taliowaniu (promień skrętu od 14 m wzwyż). Natomiast w przypadku , gdy jesteś już doświadczonym narciarzem i jazda carvingowa jest dla Ciebie zwykłą rutyną , wybierz sobie narty o promieniu skręto poniżej 14m, dopiero wtedy poznasz smak szbkich ciętych skrętów. Narty povinny być o 5-10 cm dłuższe od klasycznych nart zjazdowych. . Do tych nart konieczne jest wiązanie (zwane „kandahar“), które umożliwi mieć „wolną“ piętę a do tego gumowe buty . Wyposażeni w taki sprzęt możecie śmiało ruszyć na stok .

Cena za zestaw: 10.000,- do 18.000,- CZK
Zalecana długość nart: Indywidulanie, w zależności od Preferencji narciarza

4. Narty Skialpinizm

Skialpinizm jest kombinacją narciarskiej turystyki, wysokogórskiego narciarstwa i alpinizmu. Może mieć kilka form: klasyczna rekreacyjna forma jest w zasadzie wysokogórską wyprawą na nartach. Nie można zapomnieć, że do skialpinizmu niezbędne jest wyposażenie skialpinistyczne, do którego należą specjalne narty skialpinistyczne, rosnące pasy, tzw. raki, czekan- by narty nie obsuwały się do tyłu- wyszukiwarka lawinowa , sondy i apteczka. Współczesne narty do turystyki narciarskiej nawiązują swoją funkcją do dawnych “desek”, naszych pradziadów, na których mogli przemierzać bezkresne obszary, zasypane śniegiem. Dzięki specjalnej konstrukcji nart, butów i wiązań można pokonywać nawet bardzo trudne i eksponowane obszary górskie, podchodząc stromymi żlebami dzięki fokom i nożom lodowym, a także zjeżdżać kuluarami w dziewiczym śniegu po zblokowaniu wiązań i butów do pozycji “zjazd”. Wybierając się w Karkonosze można wyposażenie zredukować, ale w przypadku kiedy wybieracie się w Alpy, wyposażenie musí być 100%. Do podstawowego wyposażnia narciarza skiaplinisty trzeba jeszcze dołączyć kijki teleskopowe. Narty do skialipnizmu można zakupić u renomwanych producentów(K2, Blizzard, Atomic, Völk, Fischer, ...), którzy oferują dwie kategorie tych nart: tour ride i allround o promieniu skrętu od 17-22 m.

Cena zestawu: 15.000,- do 27.000,- CZK
Zalecana długość narty: Wysokość nart powinna odpowiadać wzrostowi narciarza

5. Krótkie narty

Zwane także: miniski, snowblade. Narty te są doskonałym dodatkiem do szalonych wybryków na stoku, o długości nie przekraczającej od 60cm-1m (snowblade), idealne do nauki i zabawy na utwardzonym stoku. Korzystnym elementem tych nart jest regulowane wiązanie do butów o różnych rozmiarach. Oznacza to jedyne , że możesz sobie te narty pożyczać z kolegą na zmianę. Na początku będziesz miał problemy z utrzymaniem równowagi zarówno do przodu jak i do tyłu, ale to naprawdę będzie trwać chwilkęe, potem już narty staną się nieodłączną częścią podczas wypadów w zaśnieżone góry. Nasza szkoła narciarska Classic , korzysta z tych nart do nauki carvingu.

Cena zestawu: 3.000,- do 8.000,- CZK
Zalecana długość nart: 90 až 100cm

« centrum doradztwa