INSTRUKCJE
INSTRUKCJE standardowo znajdziecie na stronie producenta.
ŻYWOTNOŚĆ BATERII
W celu zapewnienia maksymalnej żywotności baterii, między innymi należy pamiętać o jej regularnym ładowaniu. Jest to szczególnie ważne zimą, jak i w innych porach roku, kiedy rower elektryczny nie jest używany przez dłuższy czas.
Jednocześnie przy przechowywaniu baterii należy ograniczyć długotrwałe narażenie na działanie temperatur poniżej zera, powyżej 30 °C albo na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
Zaniedbanie tych zobowiązań przez klienta może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia baterii, którego nie można reklamować.
WAŻNE UWAGI DOTYCZĄCE BEZPECZEŃSTWA BATERII I AKUMULATORÓW
Ważne uwagi dotyczące bezpieczeństwa baterii i akumulatorów do pobrania w formacie PDF tutaj.
INSTRUKCJE DOTYCZĄCE BATERII
Instrukcje dotyczące akumulatorów można znaleźć na stronie www.topnarty.pl/battery-manuals lub skontaktować się z nami.
ZMIANA KOMPONENTÓW
Ze względu na duży niedobór komponentów, zwłaszcza Shimano, producenci zmuszeni są do operacyjnej zmiany specyfikacji rowerów w trakcie produkcji. W niektórych modelach komponenty zostaną funkcjonalnie zastąpione innymi komponentami tej samej jakości.
USŁUGA ZŁOŻENIA ROWERU
Przy zamówieniu płatnej usługi „złożenie roweru“ zostaną wykonane nastepujące czynności:
Ze względu na transport (przesyłka kurierska) po rozpakowaniu paczki musi zostać wykonany przez klienta lub serwisanta montaż niektórych części:
!!!!! Przy montażu pedałów, upewnij się, że odpowiedni gwint (prawy i lewy) jest umieszczony w korbie po odpowiedniej stronie roweru.
!!!!! Każdy producent zaleca sprawdzenie roweru po przejechaniu kilku kilometrów i w razie potrzeby dokręcenie poluzowanych śrub i połączeń.
!!!!! Po przewozie kurierem może zajść konieczność ponownej regulacji przerzutek lub hamulców.
!!!!! Jeśli do zakupionego roweru nie zamówisz usługi "złożenia roweru", to polecamy skorzystać z profesjonalnej usługi złożenia i regulacji roweru w swojej okolicy.
Narzędzia i olej nie są dodawane do zestawu z rowerem.
Zamawiając usługę "złożenia roweru" czas dostawy może wydłużyć się o 3 dni.
A jak rozpakować rower z kartonu? Zobacz przykładowe video na YouTube:
Pells - https://www.youtube.com/watch?v=yGqXcsbDYnc
Kross - https://www.youtube.com/watch?v=KUjww-y5okM
Leader Fox - https://www.youtube.com/watch?v=OqUEvOcm9Vg
ZALECANE CZĘSTOTLIWOŚCI SPRAWDZANIA STANU PAŃSTWA ROWERU
Po każdej jeździe: sprawdzić ciśnienie w oponach, działanie amortyzowanego widelca, smarowanie łańcucha.
1x w tygodniu: sprawdzić obręcze kół, prawidłowe ciśnienie w amortyzowanym widelcu, w tym jego smarowanie i usuwanie wszelkich zanieczyszczeń.
1x w miesiącu: przeprowadzić dokładną kontrolę stanu i wyciągnąć łańcuch, w tym jego smarowanie i usuwanie wszelkich zanieczyszczeń. Ponadto sprawdzić funkcjonalność linek sterujących, Bowdensów, konwerterów i hamulców.
1x na kwartał: przeprowadzić dokładną kontrolę stanu korb i osi środkowej. Zapobiegawczo sprawdzić stan ramy.
1x w roku: zostawić rower po całym sezonie, m.in. pełną konserwację amortyzowanego widelca, kontrolę i regulację w profesjonalnym serwisie rowerowym.
Zawsze używaj wyłącznie oryginalnych części przeznaczonych do wymiany ważnych podzespołów, takich jak kierownica, mostek, amortyzowane widelce, hamulce, manetki, sztyce i inne. Zalecamy zlecić taką wymianę fachowcowi z serwisu rowerowego.