Kiedy zaczynasz jeździć na nartach w górach, nie chcesz martwić się o zbyt wiele rzeczy i cieszyć się jazdą na nartach od pierwszej minuty. Peregrine X, z 72 mm pod wiązaniem i rockerem na czubku, oferuje łatwą inicjację łuku i płynną jazdę w dół stoku.
| Dla kogo: | Męskie/Unisex |
| Typ nart: | All Mountain/All Round |
| Typ narciarzy: | Początkujący, Rekreacyjny |
| Typ trasy narciarskiej: | Przygotowane, Przygotowane i puch |
| Kolor: | Czarny |
| Rodzaj rdzenia: | Rdzeń kompozytowy |
| Szerokość nart pod wiązaniem: | 64 - 75 mm |
| Promień: | Krótki (10-14m), Średni (14-17 m) |
| Łącznie z wiązaniem: | Tak |
| Wiązanie do - kg: | 100 kg |
W środkowej części narty wstawiono solidne ściany boczne.
Rdzeń z wysokiej jakości kompozytu stosowany w nartach dla początkujących i juniorów.
Podstawa P-Tex 2000 - wysokiej jakości spiekana podstawa. Wykorzystuje polietylenowe kulki wciśnięte w jeden duży i solidny blok, z którego następnie odcina się cienkie paski. Powoduje to bardzo twarde podłoże, które jest stosunkowo porowate i łatwo przyjmuje wosk, zwłaszcza po wielu zastosowaniach. Zapewnia to łatwiejszą regulację między twardością śniegu a twardością wosku.
Lekko podniesiony dziób narty ułatwia inicjowanie skrętu przy małych prędkościach, co szczególnie pomaga w nauce jazdy początkującym. Tradycyjny profil narty w strefie wiązania, pozwala na dynamiczną jazdę przy pewnym trzymaniu krawędzi. Dla początkujących i dobrze jeżdżących narciarzy, korzystających z przygotowanych tras.