Salomon S/Max 8 pozwalają na stoku, na sportową jazdę, stabilność, kontrolę nad nartami i większą dokładność w łuku.
| Dla kogo: | Męskie/Unisex |
| Typ nart: | All Mountain/All Round |
| Typ narciarzy: | Sportowe |
| Typ trasy narciarskiej: | Przygotowane |
| Kolor: | Zielony |
| Rodzaj rdzenia: | Drewniany rdzeń |
| Szerokość nart pod wiązaniem: | 64 - 75 mm |
| Promień: | Krótki (10-14m), Średni (14-17 m) |
| Łącznie z wiązaniem: | Tak |
| Wiązanie do - kg: | 100 kg, 110 kg |
Udoskonalona technologia Edge Amplifier pozwala przenosić jeszcze więcej energii na krawędzie. Skutkuje to 30% poprawą trzymania krawędzi. Edge Amplifier SL
Tradycyjny profil Full Camber bez podniesionych czubków i piętek ( bez rockera).
Konstrukcja Sandwich w środkowej części narty i monocoque w dzibie i piętce. • świetne trzymanie, lepszy kontakt narty ze śniegiem • większa kontrola
Pojedyncza warstwa wzmocnienia titanal powyżej rdzenia zapewnia świetne trzymanie krawędzi, wydajne przenoszenie energii i dynamiczność.
Drewniany rdzeń zmniejsza drgania i zapewnia optymalną stabilność na każdym podłożu. stabilność, dynamiczność i wysoką tolerancję na błędy, jednocześnie zapewniając dobry kontakt narty ze śniegiem.