CZ SK PL
Skipasy gratis
Zyskajcie darmowe skipasy przy swoim zamówieniu powyżej 350 zł Więcej
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od 6 000 zł Więcej
Prezenty
Mamy prezenty i dla Ciebie Więcej

Obřačky

Gigantówki

„Gigantówki“ to narty, których nazwa wywodzi się od zawodniczych nart z Pucharu Świata, ale ich parametry się bardzo różnią.

Promień zawodniczych gigantówek lyze-poradenstvi-10

Narty do slalomu giganta w Pucharze Świata ( i pozostałych międzynarodowych zawodach FIS) różnią się głównie zastosowanym radiusem, który według nowych zasad FIS wynosi 35 m dla mężczyzn i 30 m dla kobiet, co na pierwszy rzut oka wygląda jak całkie prosta narta. O nartach zawodniczych napisaliśmy osobny artykuł .

Promień komercyjnych gigantówek

Współczesny narciarz uważa za gigantówki narty o promieniu między 17 a 23 m . Takie narty pozwalają narciarzowi wyciąć piękny, długi i płynny łuk bez zbytniego wysiłku co jest dzięki tym nartom możliwe dla narciarzy nie zawodników.

Gigantówki są odpowiednie dla bardziej zaawansowanych narciarzy , którzy nie boją się prędkości i bardzo dobrze mają opanowaną jazdę na krawędziach.

Konstrukcja i wiązania obracky

Podobnie jak w przypadku nart slalomowych znajdziemy tu dużo modeli o konstrukcji w całości drewnianej uzupełnionej pozostałymi materiałami tj. titanalem i karbonem.

Dominują tutaj wiązania z siłą wypięcia min. 120 kg ale znajdziemy również dużo mocniejsze wiązania z siłą wypięcia aż do 200 kg.

Właściwości jezdne gigantówek można poprawić stosując specjalne płyty pod wiązania, które poprawiają właściwości całej narty ( lepsze zachowanie całej narty w łuku).

Perfekcyjna kontrola w wysokich prędkościach, płynny przebieg łuku – właśnie to zapewniają narty do slalomu giganta.

Odpowiednia długość gigantówek

Standardowo długość slalomówek powinna być taka jak wzrost narciarza, ale w zależności od stopnia zaawansowania mogą być trochę krótsze 5-10 cm.

Potrzebują Państwo pomocy z wyborem gigantówek?

Jeśli potrzebują Państwo pomocy z wyborem nart gigantowych chętnie przygotujemy Państwu odpowiednią ofertę.

Kontakt: tel. 756106631, e-mail info@topnarty.pl karolina@topnarty.pl

Średnia cena kompletu: 2200,- do 3700,- zł
Polecana długość: wzrost narciarza -5cm do -10cm
Nasza oferta Narty do slalomu giganta »

« Z powrotem