CZ SK PL
Skipasy gratis
Zyskajcie darmowe skipasy przy swoim zamówieniu powyżej 350 zł Więcej
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od 6 000 zł Więcej
Prezenty
Mamy prezenty i dla Ciebie Więcej

Narty zjazdowe

W naszej ofercie jest więcej niż 1000 modeli nart zjazdowych , a każdy model jest produkowany minimalnie w 3 długościach. Rozumiemy, że klientowi nie jest łatwo poradzić sobie z wyborem wśród takiej ilości propozycji przy tak szerokiej ofercie. Dlatego przygotowaliśmy wskazówki, które napewno Wam w tym pomogą.

W kategorii Narty zjazdowe przygotowaliśmy 16 filtrów (4 podstawowe i 12 zaawansowanych).

Zaznaczając właściwe filtry znacznie ułatwią sobie Państwo wybór i wyfiltrują sprzęt dostosowany do Państwa indywidualnych oczekiwań.

Podstawowe filtry:

Zaawansowane filtry:


Podstawowe kategorie nart:

Narty zjazdowe dzielą się na następujące podstawowe kategorie:

1. Narty dziecięce

2. Narty damskie

3. Narty All-Mountain i All-Round

4. Slalomówki – modele komercyjne, niezawodnicze

5. Gigantówki - modele komercyjne, niezawodnicze

6. Narty zawodnicze - slalomówki, gigantówki, super G, zjazd

7. Narty freeride

8. Narty freestyle

9. Narty telemarkowe

10. Krótkie narty (Snownblade, Big Foot)

Uwaga: Linki prowadzą do artykułów poświęconych danej kategorii nart.

Serwis nart

Podpowiemy Państwu jak dbać o swoje narty. ....

W naszym sklepie internetowym jest duży wybór produków przeznaczonych do konserwacji nart. W przeglądzie i właściwym wyborze wyposażenia do serwisu nart pomoże Państwu sekcja doradztwo w serwisowaniu nart. .

POLECAMY: Jeśli nie serwisują Państwo nart samodzielnie, polecamy przynajmniej raz w roku serwisować je w profesjonalnym serwisie.

Testowanie nart.

Najlepszym sposobem na wybranie odpowiednich nart ( zwłaszcza jeśli chodzi o droższe modele) jest najpierw poradzić się specjalistów a następnie samodzielnie narty przetestować.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego centrum testowego w Harrachowie

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nart?

Na koniec podsumujemy w kilku punktach, te absolutnie najważniejsze kwestie, o których powinni Państwo pamiętać podczas zakupu nart zjazdowych:

  • Należy wybrać narty odpowiednie do Państwa umiejętności i stylu jazdy, a co za tym idzie:

  • Należy wybrać narty odpowiednio twarde jeśli chodzi o skręt (sztywność skrętna) oraz flex ( sztywność zginania narty)

  • Jeśli mają Państwo możliwość dobrze jest przetestować jak najwiekszą liczbę nart.

  • Narty używane należy skontrolować czy zachowały elastyczność, czy nie są wygięte lub rozklejone. Następnie należy dokładnie obejrzeć ślizg i krawędzie czy nie są zbyt mocno zjechane ( zwłaszcza na czubku i piętce).

  • Często padają pytania o jakość nart dostępnych w supermarketach. W większości przypadków są to najniższe i najtańsze modele nart ze zmienionym designem (modele SMU), które są odpowiednie dla początkujących i mało zaawansowanych narciarzy.

  • Jeśli zdecydują się Państwo jedynie wypożyczyć narty, orientacyjne ceny wynoszą od 35 zł za najtańszy komplet ( narty, buty i kije) aż do 100 zł za komplet TOPowych nart z najnowszego sezonu. Również w takim przypadku narty należy dokładnie obejrzeć, czy są odpowiednio przygotowane ( naostrzone i nawoskowane) i po konsultacji dobrać odpowiedni model.

  • Należy pamiętać, że podczas jazdy na nartach rozwija się dość duże prędkości dlatego polecamy używanie kasków narciarskich. Na stokach przybywa kolizji, a co za tym idzie urazów, a kask może uratować życie.