Typowy crossover zjazdowy o szerokości buta 74 mm. Narta nie należy do najszerszych, ale dobrze radzi sobie na miękkim śniegu i zadowoli użytkownika, zwłaszcza przy średnich i wyższych prędkościach.
Ta posłuszna, zwinna narta o wysokich osiągach umożliwia łatwe wejście w zakręt i późniejsze spokojne przejście przez niego na krawędzi. PC 74 to po prostu narta sportowa, odpowiednia do całodziennego użytkowania, do jazdy ze średnimi prędkościami i średnich skrętów na krawędzi.
Konstrukcja warstwowa, poliamidowa folia ochronna, 1x biaxialna i 1x triaxialna warstwa nośna, 2x titnalowa warstwa nośna, drewniany rdzeń, ściany boczne ABS, stalowe krawędzie, zawodniczy ślizg.
Firma LUSTi wykorzystuje w produkcji sprawdzone technologie i klasyczny design, co do których jest przekonana, że są ponadczasowe. Wszystkie modele, łącznie z dziecięcymi, mają drewniany rdzeń z jednokierunkowej świerkowej sklejki. We wszystkich nartach cały rdzeń jest drewniany, a nie tylko część.
LUSTi to firma z siedzibą w Republice Czeskiej, która skupia się na precyzyjnej ręcznej produkcji nart. Szacowany czas doręczenia może się różnić w zależności od modelu i może wynosić od 2 dni do 3 tygodni. Chociaż więc termin realizacji może być czasem długi to jednak wysoka jakość produktów jest gwarantowana.
| Dla kogo: | Męskie/Unisex |
| Typ nart: | All Mountain/All Round |
| Typ narciarzy: | Sportowe |
| Typ trasy narciarskiej: | Przygotowane |
| Kolor: | Czarny, Niebieski |
| Rodzaj rdzenia: | Drewniany rdzeń |
| Szerokość nart pod wiązaniem: | 64 - 75 mm |
| Promień: | Długi (ponad 17m), Średni (14-17 m) |
| Łącznie z wiązaniem: | Nie, Tak |
| Wiązanie do - kg: | 110 kg, 120 kg |
W tych nartach zastosowano jedną dwuosiową i jedną trójosiową warstwę prepregu. Prepreg to tkanina, która jest już idealnie nasycona przez producenta. Materiał jest droższy, ale w ten sposób eliminujemy błędy w nasyceniu tkaniny.
Titanal to najwyższej jakości warstwa nośna stosowana w produkcji nart, która znacznie poprawia sztywność wzdłużną i skrętną. W tych nartach zastosowano dwa arkusze tytanalu.
Używamy rdzenia wykonanego w całości z drewna - jednokierunkowej sklejki świerkowej i bukowej